Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Sarasti

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Sarasti

Tw3 journal sarasti locked.png

Tw3 journal sarasti.png

Szczegóły
Rodzaj
Wampiry
Odmiany
Ekimma
Występowanie
Elven ruins beneath Wieś Stegny
Podatności
Czarcia Purchawa
Olej przeciw wampirom
Znak Igni
Składniki
Mutagen z ekimmy
Skóra ekimmy
Gnijące mięso
Kieł wampira
Ślina wampira
Dodatkowe
Trofeum z ekimmy
Bloed Aedd

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Bestiariusz[edytuj | edytuj kod]

Odgruzowaliśmy jedną komorę, a tam spała bestia. Poprzewracaliśmy stemple, co by strop się zawalił, ale musi nie pogrzebaliśmy monstrum...
–Bytomir z Velen
Rabusie elfich ruin mogą albo szybko się wzbogacić – albo szybko zginąć. Zawalone świątynie i pałace Aen Seidhe skrywają bowiem nie tylko liczne skarby, ale i pogrążone w głębokim śnie potwory. Tak właśnie było w Stegnach, gdzie nieświadomi zagrożenia chłopi zbudzili niezwykle groźną ekimmę.

Wiedźmin wiedział, że starcie z tym potworem nie będzie proste. Że wampir szybko się regeneruje, że jego ciosy wywołują silne krwawienie, że potrafi rozpłynąć się w powietrzu. Miał jednak szansę na wygraną. Wystarczyło użyć Yrden, Quen, zadawać silne ciosy – i nie dać się zabić.
Nim wystawiono zlecenie, ekimma zdążyła zamordować kilku chłopów ze Stegien i patrol ciężkozbrojnych Nilfgaardczyków. Lista ofiar byłaby zapewne dłuższa, gdyby nie to, że do wsi trafił Geralt z Rivii, zwany Białym Wilkiem.