Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

As part of the Unified Community Platform project, your wiki will be migrated to the new platform in the next few weeks. Read more here.

Salma

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Salma

Tw3 journal salma locked.png

Tw3 journal salma.png

Szczegóły
Rodzaj
Hybrydy
Odmiany
Sukkub
Taktyka
uwodzenie

Salma is Sukkub in the city of Novigrad. Geralt can either kill her or let her go. Either way, he gets her trofeum.

Zadanie[edytuj | edytuj kod]

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Nie zwykłam kłamać. Nie zwykłam też zabijać bez powodu.
– Salma, sukkub
Prowadzone przez wiedźmina śledztwo wykazało, że za tajemniczą śmiercią novigradzkich strażników stoi sukkub o imieniu Salma. Akurat te potwory rzadko zabijają z premedytacją i zimną krwią. Nie znaczy to jednak wcale, że nie są groźne – czasem zabijają przez przypadek, zatracając się w rozkoszy. Czasem w obronie własnej – mimo że od pasa w górę wyglądają jak wątłe niewiasty, są zaskakująco silne, a do tego odporne na ogień, w tym Znak Igni. Wiedźmini mają więc często z nimi problem – czy potwór, który nie chce czynić ludziom krzywdy, ale w końcu i tak to robi, zasługuje na śmierć – czy litość?
Przed takim właśnie dylematem stanął pewnego razu Geralt z Rivii, zwany Białym Wilkiem. Wiedźmin ostatecznie uwierzył Salmie i puścił ją wolno – choć nie mógł oprzeć się wrażeniu, że będzie tej decyzji jeszcze żałować.