Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Sagitta aurea

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Sagitta aurea, potocznie "grot" - czar z gatunku pirokinetycznych.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Fulmen sphaericus, Sagitta aurea, dwa pierwsze z brzegu czary wśród wielu, którymi można by potraktować energumena z odległości stu kroków i wątpliwe jest, by przeżył potraktowanie. (...) Ale czarodziejom nijak palnąć kolegę piorunem kulistym czy przedziurawić złotym grotem.


Sezon burz, str. 160

Geralt uskoczył przed kolejnym ogniście pomarańczowym grotem strzelającym z palców czarodziejki. Była wyraźnie zmęczona, groty były słabe i wolne, unikał ich bez większego trudu.


Ostatnie życzenie (opowiadanie), w zbiorze Ostatnie życzenie, str. 268

Dane z gry Wiedźmin: Gra Wyobraźni[edytuj | edytuj kod]

  • "Jest to prosty czar ofensywny, jeden z pierwszych, jakich uczą się magowie. Z palca czarodzieja wylatuje niewielki pocisk w kształcie rozpalonego do czerwoności grotu. Zmierza do celu po linii prostej i eksploduje na pierwszej przeszkodzie: łatwo więc zastawić się przed nim tarczą czy stołem."