Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Rzeź Cintry (książka)

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Icon disambig.svg Ten artykuł dotyczy książka w grze Wiedźmin 3. Informacje o the event description znajdziesz tutaj: Rzeź Cintry.
Rzeź Cintry
Tw3 book green.png
Przedmiot można przeczytać
Opis
Rynsztunek/slot
Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Książka
Źródło
Łup
Cena bazowa
49 Novigradzkie korony
Kupno
82 – 119 Novigradzkie korony
Sprzedaż
6 – 12 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

(...) Kawalkada jeźdźców przetoczyła się przez unurzany we krwi dziedziniec. Na nikogo nie patrzyli, o nic nie pytali - dokładnie wiedzieli, dokąd zmierzają i co jest ich celem. Mieli zabić starą królową i pojmać cintryjską księżniczkę. O tym, co miało się z nią stać potem, nikt głośno nie mówił.

Calanthe wraz z grupką najwierniejszych poddanych zabarykadowała się w zamku. Chroniły ich kamienne mury i brama obłożona zaklęciem - ale wszyscy zdawali sobie sprawę, że ani jedno, ani drugie długo nie wytrzyma zmasowanego natarcia nilfgaardziej armii i wspierających ją czarodziejów. Po czterech dniach żołnierze wdarli się do środka…