Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Rzeź Cintry (książka)

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Icon disambig.svg Ten artykuł dotyczy książka w grze Wiedźmin 3. Informacje o the event description znajdziesz tutaj: Rzeź Cintry.
Rzeź Cintry
Tw3 book green.png
Przedmiot można przeczytać
Opis
Rynsztunek/slot
Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Książka
Źródło
Łup
Cena bazowa
49 Novigradzkie korony
Kupno
82 – 119 Novigradzkie korony
Sprzedaż
6 – 12 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

(...) Kawalkada jeźdźców przetoczyła się przez unurzany we krwi dziedziniec. Na nikogo nie patrzyli, o nic nie pytali - dokładnie wiedzieli, dokąd zmierzają i co jest ich celem. Mieli zabić starą królową i pojmać cintryjską księżniczkę. O tym, co miało się z nią stać potem, nikt głośno nie mówił.

Calanthe wraz z grupką najwierniejszych poddanych zabarykadowała się w zamku. Chroniły ich kamienne mury i brama obłożona zaklęciem - ale wszyscy zdawali sobie sprawę, że ani jedno, ani drugie długo nie wytrzyma zmasowanego natarcia nilfgaardziej armii i wspierających ją czarodziejów. Po czterech dniach żołnierze wdarli się do środka…