Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

As part of the Unified Community Platform project, your wiki will be migrated to the new platform in the next few weeks. Read more here.

Riordain

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Riordain - elf, jeden z przywódców komand Scoia'tael, później oficer nilfgaardzkiej brygady Vrihedd. Zamordowany wraz z Angusem Bri Cri w Dillingen przez selekcjonerów.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

- Od kogo jesteście? Z jakiego komanda? - havekar, jak każdy poważny handlowiec, nie dawał się stropić rezerwą i małomównością klientów. - Od Coinneacha Dá Reo? Od Angusa Bri-Cri? Czy może od Riordaina? Riordain, wiem ci to, tydzień temu w pień wyciął królewskich komorników, z powodem idących, była w powodzie ściągnięta danina.


Chrzest ognia, str. 53-54

Riordain i Angus nie zdążyli nawet krzyknąć. Od tyłu zarzucono im na szyje pętle, zdławiono, obalono razem z zydlami, powleczono po klepisku. Gdy skutymi rękami nadaremnie próbowali zerwać wrzynające się w ciało stryki, oprawcy uklękli im na piersiach. Noże błysnęły i spadły, trysnęła krew. Teraz nawet pętle nie były w stanie zdusić ich krzyku, wizgu, który podnosił włosy na głowie. Trwało to długo. Jak zawsze.


Pani Jeziora, str. 442