Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Renuald aep Matsen

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Tw2 journal Renuald.png

Renuald aep Matsen - nilfgaardzki rycerz, weteran z brygady Impera. Dowódca wojsk w Loc Muinne. Cechowała go fanatyczna lojalność wobec cesarza. Razem z ambasadorem Shilardem upozorowali porwanie Triss Merigold. Znali sekretne plany Loży.

Zależnie od wyborów w grze, może zginąć z ręki Geralta podczas ratowania Triss, bądź uciec z Shilardem.

  1. Geralt ratuje Triss: Morduje Shilarda, później zaś sam umiera od klingi wiedźmina (zad. Gdzie jest Triss Merigold?);
  2. Geralt Pomaga Vernonowi Roche bądź Iorwethowi: Zwala winę na Lożę i ucieka z Shilardem (zad. Kość z Kości, Łamacz Czarów).

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Wiedźmin 2 Zabójcy Królów[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki:[edytuj | edytuj kod]

  • Choć Renuald należał do brygady Impera, zamiast białej salamandry, która była jej symbolem, nosił słońca dywizji Ard Feainn.