Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Religia a życie

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Religia a życie
Tw3 book purple.png
Przedmiot można przeczytać
Opis
Rynsztunek/slot
Przedmioty fabularne / Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Pozostałe
Źródło
Zakupu
Cena bazowa
24 Novigradzkie korony
Kupno
43 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

A copy of this book can be purchased from the kupiec in Kasztel Wrońce. It is one of five books which can be collected and brought back to Ivar on Wyspa Snidhall.

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

A zatem czy życie nasze winniśmy podporządkować religii, czy raczej tak religię interpretować, by życiu naszemu służyła? Ilu filozofów, tyle szkół, ile ludzkich istnień (i elfickich, nie zapominajmy o elfach, a także krasnoludach, niziołkach, gnomach i wszelkich istotach rozumnych, którym nie obce są rozterki ducha), tyle rozmaitych historii. Ja zaś, przeżywszy lat już z górą sto dwadzieścia (korzonki i wódka czynią cuda, nie wierzcie tym, co mówią, że jest inaczej), rzec mogę z całą pewnością, że nijak wszystkim na raz dogodzić i że jak się jednemu co podoba, to drugi sarkał na to będzie i boczył się, a znajdą się też pewnie i tacy, co na noże pójść będą gotowi, jeśli się choćby na krok wykroczy poza ciasny świat, w którym żyją. Co zatem czynić? Jak żyć? Ano, po swojemu, jak ci duch twój wolny podpowiada, a wszelkie bajania filozoficzne i etyczne, nie wyłączając tych w tej księdze zawartych, między bajki włożyć.