Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Reginald

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Reginald Mocny – król Lyrii i Rivii, małżonek Meve, ojciec Vilema i Anséisa.

Nie był osobą mądrą, więc słuchał rad ludzi bardziej doświadczonych od siebie. Przyjmował słuszną krytykę i potrafił ugiąć kark, gdy było to potrzebne. Surowo karał zdradę.

Panowanie [edytuj | edytuj kod]

Reginald, jako mąż królowej Meve, współrządził Lyrią i Rivią. Był też dowódcą jej armii. W tamtym czasie poznał Raynarda Odo – swojego przyszłego doradcę i generała, którego ocalił od kary śmierci.

Dwa lata po poznaniu Raynarda spłodził pierwszego syna, Vilema, a jakiś czas późnej Anséisa.

W 1258 roku rodzina Brossardów wystąpiła przeciw niemu, za co nakazał zabić wszystkich jej członków, a ich ciała i groby zniszczyć. Z rodu ocalał jedynie ośmioletni wówczas Gascon.

Na łożu śmierci wyznał żonie, że jedyną osobą, na której może polegać, jest Raynard.