Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Raymond Maarloeve

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Raymond Maarloeve

Raymond Maarloeve - Detektyw, mieszkający w Wyzimie. Pracował dla adwokatów z Dorian, Codringhera i Fenna. Wspomaga Geralta w śledztwie, umiera z rąk Salamandry. Utworzony na potrzeby gry Wiedźmin. Jeśli odpowiednio poprowadzimy z nim rozmowę, zdradzi nam że nienawidzi Salamandry gdyż organizacja brutalnie zamordowała jego żonę, a syna uprowadziła i poddała okrutnym eksperymentom genetycznym, co też było powodem jego śmierci.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Za ciekawostkę możemy uznać to, że twarz detektywa jest inspirowana twarzą Adama Badowskiego z CDP RED.
  • Imię i nazwisko detektywa jest prawdopodobnie nawiązaniem do autora kryminałów Raymonda Chandlera oraz występującej w jego powieściach postaci prywatnego detektywa Philipa Marlowe'a.
  • W grze, jeżeli dobrze pokierujemy śledztwem i odnajdziemy jego ciało, możemy dowiedzieć się, że Raymond nie żyje a pod niego podszywa się Azar Javed.
  • Jeśli odpowiednio pokierujemy rozmowe z Detektywem to sie dowiemy że Salamadra zabiła jego Żone i Psa a syna porwali i zamienili w Mutanta ale coś im nie wyszło i Raymond znalazł w śmietniku ciało jego syna.