Jesteś nowy na Wiedźmińskiej Wiki i nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj na portal społeczności i dowiedz się jak stać się częścią naszej społeczności!

Ransant Alvaro

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Ransant Alvaro - czarodziej, autor Bram tajemnicy. Odkrywca Portalu Alvaro.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Teleport Lary, zwany również od imienia jego od­krywcy Portalem Benaventa. Znajduje się na wyspie Thanedd, na ostatniej kondygnacji Wieży Mewy. Stały, okresowo aktywny. Zasady funkcjonowania: nie znane. Destynacja: nie znana, prawdopodobnie wypaczona w wyniku samoistnego rozpadu, niewykluczone liczne rozwidlenia a. rozrzuty.
Uwaga: teleport chaotyczny i śmiertelnie niebezpie­czny. Eksperymenty kategorycznie zabronione. Nie zez­wala się na używanie magii w Wieży Mewy i w naj­bliższej okolicy, w szczególności magii teleportacyjnej. Kapituła wyjątkowo rozpatruje podania o zezwolenie na wstęp do Tor Lara i oględziny teleportu. Podanie należy umotywować rozpoczętymi pracami badawczy­mi i specjalizacją w przedmiotowym zakresie.
Bibliografia: Geoffrey Monck, „Magia Starszego Lu­du"; Immanuel Benavent, „Portal z Tor Lara"; Nina Fioravanti, „Teoria i praktyka teleportacji"; Ransant Alvaro, „Bramy tajemnicy".


Czas pogardy, str.