Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Radowit II Śmiały

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Król Radowit w komiksie Zdrada

Król Radowit II Śmiały - postać z komiksu Zdrada, prawdopodobnie władca Kaedwen po Bendzie, przed Henseltem.

W komiksie Zdrada[edytuj | edytuj kod]

Radowit finansował działalność wiedźmińskich szkół cechów Kota i Wilka przed lub po masakrze Kaer Morhen. Z namowy druidów oraz swego nadwornego czarodzieja Astrogarusa organizuje zasadzkę podczas turnieju mającego rzekomo porównać umiejętności wiedźminów z rywalizujących szkół. Astrogarus wciągnął Koty do rzekomego spisku, obiecując im monopol w zamian za zaatakowanie wilków na arenie na jego znak; gdy Koty wypełniają zadanie, Radowit nakazuje swoim żołnierzom wystrzelanie wszystkich pozostałych przy życiu wiedźminów z obu szkół.

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  • Choć jest królem Kaedwen, jego imię przywodzi na myśl imię "Radowid", nadawane królom redańskim. Nie ma pewności, czy jest to zabieg celowy (na przykład uhonorowanie przez Bendę pamięci swojego sojusznika, króla Radowida III Śmiałego) czy po prostu pomyłka jednego z autorów.

Galeria[edytuj | edytuj kod]