Jesteś nowy na Wiedźmińskiej Wiki i nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj na portal społeczności i dowiedz się jak stać się częścią naszej społeczności!

Hello there! We are conducting a survey to better understand the user experience in making a first edit. If you have ever made an edit on Gamepedia, please fill out the survey. Thank you!

Radowit II Śmiały

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Król Radowit w komiksie Zdrada

Król Radowit II Śmiały - postać z komiksu Zdrada, prawdopodobnie władca Kaedwen po Bendzie, przed Henseltem.

W komiksie Zdrada[edytuj | edytuj kod]

Radowit finansował działalność wiedźmińskich szkół cechów Kota i Wilka przed lub po masakrze Kaer Morhen. Z namowy druidów oraz swego nadwornego czarodzieja Astrogarusa organizuje zasadzkę podczas turnieju mającego rzekomo porównać umiejętności wiedźminów z rywalizujących szkół. Astrogarus wciągnął Koty do rzekomego spisku, obiecując im monopol w zamian za zaatakowanie wilków na arenie na jego znak; gdy Koty wypełniają zadanie, Radowit nakazuje swoim żołnierzom wystrzelanie wszystkich pozostałych przy życiu wiedźminów z obu szkół.

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  • Choć jest królem Kaedwen, jego imię przywodzi na myśl imię "Radowid", nadawane królom redańskim. Nie ma pewności, czy jest to zabieg celowy (na przykład uhonorowanie przez Bendę pamięci swojego sojusznika, króla Radowida III Śmiałego) czy po prostu pomyłka jednego z autorów.

Galeria[edytuj | edytuj kod]