Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Radowid V - Pierwsze Kroki

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Radowid V - Pierwsze Kroki
Tw3 book purple.png
Przedmiot można przeczytać
Opis
Rynsztunek/slot
Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Książka
Źródło
Łup / Zakupu
Cena bazowa
10 Novigradzkie korony
Sprzedaż
2 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

A least one copy of this book can be purchased from Keira Metz. Another can be found in the cellar of the ruins where the Wszechbóg lives.

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Władcą Redanii jest król Radowid V zwany Srogim. Syn Vyzimira i Hedwig urodził się w 1255 roku. Młodszy brat Dalki i Mileny. Jego ojciec został podstępnie zamordowany, kiedy chłopiec miał trzynaście lat. Do czasu uzyskania przez królewicza pełnoletniości państwem rządziła Rada Regencyjna, na czele której stanął Dijkstra z Tretogoru.

Radowid mimo młodego wieku wykazuje duże talenty polityczne. To dzięki niemu do Redanii sprowadzony został rycerski Zakon Płonącej Róży, który stał się zbrojnym ramieniem Radowida w zamian za nadanie mu praw do ziemi. Od momentu kiedy zasiadł na tronie dał się poznać jako władca ambitny i porywczy.

Jego decyzjami często kierują namiętności. W dzieciństwie upokorzony przez czarodziejkę Filippę Eilhart pała nienawiścią do wszystkich magów. Ma skłonności do okrucieństwa, o czym najlepiej świadczy fakt, że po tak krótkim okresie rządów już przylgnęło do niego przezwisko Srogi. Jest odpowiedzialny za masakrę w Loc Muinne. Wspiera finansowo nieformalną grupę zwaną Łowcami Czarownic, których zadaniem jest wytępienie wszelkich przejawów magii.

W momencie najazdu Nilfgaardu na Państwa Północy jest zdecydowanie najsilniejszym władcą Nordlingów. Obejmuje naczelne dowództwo nad siłami armii Północy. Panuje zgodna opinia, że Radowid V jest jedynym władcą, mogącym przeciwstawić się potędze cesarza Emhyra.