Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Radowid II Żeglarz

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Radowid II Żeglarz - syn Vestibora Pysznego i Caitlyn z Kaedwen, król Redanii, mąż Cirry z Cintry, ojciec Radowida III i Vizimira I Starego.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Za rządów Radowida II rozwinęła się morska potęga Redanii. Król wspierał wyprawy odkrywcze i handel morski. Sam często wybierał się w dalekie rejsy. Z jednego z nich przywiózł swoją żonę Cirrę, córkę Correla[1].

Z jednego z rejsów statek króla nie wrócił. Radowid II był jedynym królem Redanii, który zaginął bez wieści. Powstało na ten temat wiele legend. Za rządów Radowida III Śmiałego, a nawet Vridanka, lud redański nadal oczekiwał „powrotu żeglarza”[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Władcy Redanii historyczny herb Redanii

aktualny herb Redanii

SambukAbrad Stary DąbRadowid I WielkiDambor CzarnyVestibor PysznyRadowid II ŻeglarzRadowid III ŚmiałyVizimir I StaryVridank ElfRadowid IV ŁysyHeribert KłótnikVizimir II SprawiedliwyRadowid V Srogi
Królowe
Maria Pulcheria z TemeriiCaitlyn z KaedwenCirra z CintryViviana z LyriiCerroFiametta z CidarisDiana de Saint-VilliersHedwig z MalleoreAdda Biała
Inni członkowie dynastii redańskiej
FalkaRiannonDalimiraMillegarda z Redanii