Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Quinto

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Quinto
Tw3 journal quinto.png
Module
|- Informacje
Rasa
Człowiek
Płeć
Mężczyzna
Kolor włosów
Czarny
Kolor oczu
Brązowy
Profesja
kasiarz

Quinto is a safecracker recruited for the heist at Dom aukcyjny braci Borsodych. First, however, Geralt must free him from his captor, Hans z Cidaris. Geralt can choose to use his services or those of Casimir Bassi.

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

W swoim długim życiu Geralt parał się najróżniejszymi zajęciami, nie tylko zabijaniem potworów. Werbowanie ludzi do skoku na skarbiec w domu aukcyjnym Borsodych było niewątpliwie bardzo niecodziennym zadaniem. Jednym z typów spod ciemnej gwiazdy, którym wiedźmin mógł zaproponować współpracę, był Quinto: najsłynniejszy kasiarz na północ od Jarugi.
Quinto dowiódł, że zasłużył na swoją reputację – klatkę, w której był przetrzymywany przez najemników pod wodzą Hansa z Cidaris, otworzył, posługując się jedynie rybią ością. Po takim wyczynie wiedźmin nie miał już wątpliwości, że to właśnie Quinto powinien dołączyć do kompletowanej przezeń ekipy włamywaczy.
Quinto okazał się prawdziwym artystą w swoim fachu – w mgnieniu oka otworzył pancerne wrota do skarbca domu aukcyjnego. Z drugiej strony wyszło też na jaw, że kasiarz jest cynicznym draniem, który za nic ma lojalność wobec towarzyszy. W walce, do której doszło w podziemiach domu aukcyjnego, stanął przeciw wiedźminowi – i przypłacił ten błąd życiem.

Notes[edytuj | edytuj kod]

  • The character is inspired by Henryk Kwinto, the main protagonist of iconic Polish movies Vabank and Vabank II.