Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Znak Quen

Z Wiedźmińska Wiki
(Przekierowano z Quen)
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Krąg żywiołu Ziemi pozwala nauczyć się Znaku Quen
Znak Quen w grze


Znak Quen - znak wiedźmiński. W grze powoduje wytworzenie się magicznej bariery ochronnej, która jedynie przy silniejszym uderzeniu może zostać przełamana. Chroni przed innymi zaklęciami. Żywioł Ziemi. Nauczymy się po znalezieniu i dotknięciu odpowiedniego kręgu żywiołów.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Geralt, czując w ustach żelazisty posmak krwi krzyknął zaklęcie, wyrzucają przed siebie dłoń z palcami rozwartymi w Znak Quen. Nietoperz, sycząc, skręcił gwałtownie(...). Bruxa zawyła przeszywająco, modulując głos w makabryczny zaśpiew, wytrzeszczyła na wiedźmina przepełnione nienawiścią oczy i wrzasnęła znowu. Uderzenie fali było tak potężne że przełamało znak.
Ostatnie życzenie, str. 68

Dane z gry Wiedźmin: Gra Wyobraźni[edytuj | edytuj kod]

Quen

  • "Ten znak tworzy przed wiedźminem magiczne pole, odpychające przedmioty weń rzucone (kamienie, strzały itp.) Może on powstrzymać nawet mniejsze istoty. Gest wykonuje się obiema dłońmi."

Galeria[edytuj | edytuj kod]