Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Join The Fan Lab, a private Fandom research community for users in the US and UK where you will be asked to share your opinions on all things gaming and entertainment! Click here to see if you qualify

Przeznaczenie

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Głosariusz Poeta Jaskier rozważa, czy ludzkim życiem rządzi przeznaczenie. Wspomina o Prawie Niespodzianki: wiedźmin żąda od uratowanego na szlaku człowieka tego, czego ocalony nie spodziewał się zastać po przybyciu do domu. Chodzi o dziecko, które urodziło się pod nieobecność ojca. Wiedźmini zabierają Dzieci-Niespodzianki do warowni i szkolą ich na swoich następców. Jaskier zastanawia się również, czy miłość potrafi połączyć ludzi więzami przeznaczenia. W żadnej z ballad nie udziela jednoznacznej odpowiedzi na stawiane pytania.

Wielu ludzi wierzy w istnienie przeznaczenia, tajemniczej siły, która wiąże ze sobą pewne osoby, determinuje ich losy. Według nich można podążać ścieżką przeznaczenia z własnej woli, można też opierać się zrządzeniom losu, ale niesie to ze sobą bardzo przykre konsekwencje. Są jednak tacy, którzy twierdzą, że przeznaczenie to nie wszystko - że trzeba czegoś więcej, aby związać dwoje ludzi, nawet jeśli prawa losu stanowią inaczej.