Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Przewodnik po Spikeroog

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Przewodnik po Spikeroog
Tw3 lonesome world guide.png
Przeczytanie przewodnika odblokowuje niektóre punkty szybkiej podróży na Skellige.
Opis
Rynsztunek/slot
Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Pozostałe
Źródło
Zakupu
Cena bazowa
100 Novigradzkie korony
Kupno
100 Novigradzkie korony
Sprzedaż
14 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

This guide can be purchased from the following merchants:

Reading it adds no new fast travel markers to the map.

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Spikeroog nie jest może najbardziej popularną spośród wysp Skellige, choć nie można jej odmówić pewnego nieodpartego uroku. Szczególnie urzekają ośnieżone szczyty, górujące nad południowym i zachodnim wybrzeżem.

Spikeroog z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom sportów walki. W północnej części wyspy mieści się słynna arena, na której tutejsi wojownicy próbują swoich sił. Na południe od areny znajduje się wieś Svorlag, główna siedziba miejscowego klanu Brokvar, położona w malowniczej zatoce, szczególnie chętnie odwiedzanej w okolicach święta Belleteyn i letnich miesięcy. Tereny na południe do Svorlag porasta prastara puszcza, stanowiąca główne tereny łowieckie dla klanowych myśliwych.

Podróż w południowe rejony wyspy zaleca się wyłącznie doświadczonym podróżnikom, gdyż są one zupełnie dzikie i nieprzystępne, a przez to niemal zupełnie bezludne. Aż roi się tu za to od niebezpiecznych stworzeń (opisanych szerzej w rozdziale "Fauna i flora"). Zaleca się także zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach przybrzeżnych jaskiń.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]