Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Przeciw nieludziom

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Przeciw nieludziom
Books Generic other.png
Przeciw nieludziom
Opis
Typ
Książka
Źródło
Lokacje
Kupno
80 oreny
Sprzedaż
16 oreny
ID
it_scroll_217

Pamflet opisuje wielki spisek nieludzi oraz ich knowania na przestrzeni dziejów. Zawiera wiele kłamstw, ale dostarcza informacji o Starszych Rasach.

Zawartość[edytuj | edytuj kod]

'Przeciw nieludziom
Anonim
"Natenczas w podziemiach zamku Reinhold zebrali sie elfi mędrcy nazywani Wiedzącymi. I rzekł najstarszy z nich: „Nadszedł dzień i wybiła godzina. Jesteśmy tu, by radzić nad zguba ludzi. Pomścimy śmierć Lary Dorren, przelejemy krew prawych i pogrążymy świat w chaosie. Na pięćset lat ukryjemy sie w lasach, a wybrani zamieszkają w ludzkich miastach i staną sie sąsiadami ludzi. Każdy zna swoje miejsce w Planie, czy to elf, czy krasnolud, czy gnom, czy czarodziej, czy tez Nilfgaardczyk. Kto zdradzi, tego czeka srogi los. Nazwiemy sie Zwierzchnikami, ponieważ nie ma nad nami panów, a na bogów plwamy”.
I wszyscy złożyli przysięgę. I każdy upił ze złotego kielicha krew niewinnego dziecięcia na znak posłuszeństwa wobec Planu."

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Glosariusz:

Lokacje[edytuj | edytuj kod]