Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Join The Fan Lab, a private Fandom research community for users in the US and UK where you will be asked to share your opinions on all things gaming and entertainment! Click here to see if you qualify

Przełęcz Cervantesa

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Przełęcz Cervantesa - Jedna z wielu przełęczy granicznych w Toussaint. Znajduje się tam strażnica Vedette, gdzie błędne rycerstwo wypełnia swoje śluby posłuszeństwa wobec księżnej Annarietty. Zginął tam (broniąc strażnicy) rycerz Reynart de Bois-Fresnes.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

- Przysięgam na czaplę! - młody rycerz z końca podkowy wstał i przewiązał sobie oko szarfą otrzymaną od sąsiadki za stołem. - Ślubuję nie zdejmować tej szarfy dopóty, dopóki do nogi nie wytępieni zostaną grasanci z przełęczy Cervantesa!


Pani Jeziora, str. 89

Minął ich poczet rycerski, zmierzający pewnie ku Przełęczy Cervantesa, na graniczną strażnicę Vedette.


Pani Jeziora, str.

- Reynart de Bois-Fresnes - wymamrotał - gdzieś tak pod koniec lutego poległ w utarczce z grasantami na przełęczy Cervantesa, w okolicach strażnicy Vedette. Anarietta uhonorowała go pośmiertnie orderem...


Pani Jeziora, str.