Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Poplamiony dziennik

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Poplamiony dziennik
Tw3 book brown2.png
Stary dziennik znaleziony w posiadłości pełnej łyżek.
Opis
Rynsztunek/slot
Przedmioty fabularne / Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Pozostałe
Źródło
Ruiny dworu Trastamara
Cena bazowa
Novigradzkie korony
Sprzedaż
1 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

This diary is found inside the oven just inside the main house of the Ruiny dworu Trastamara.

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Od kilku dni odczuwam dziwne zawroty głowy. Nigdy wcześniej nie przeżywałam czegoś takiego. Jak tak dalej pójdzie, to chociaż nie znoszę guseł i guślarzy, będę musiała iść do jakiejś zielarki.

Zawroty głowy nie ustępują. Najgorsze, że dołączył do nich ból. Czasami tak silny, że ledwo widzę.

Byłam u zielarki. Stara, wstrętna baba przyglądała mi się jakby nie wiem kogo zobaczyła, co najmniej jakieś straszydło. Dała mi mieszankę jakiegoś świństwa, które piję dwa razy dziennie. Na razie nie pomaga.

Dzisiaj jak co dzień spojrzałam w lustro i oniemiałam. Zwykle sprawdzam, czy nie pojawiły się jakieś zmarszczki, czy nie mam cieni pod oczami, a dziś... Zmarszczek co prawda nie zauważyłam, ale wolałabym już zmarszczki. Na piersiach wyrosły mi włosy. Są obrzydliwe. To na pewno sprawka tych przeklętych ziół…

Byłam u zielarki, żeby ją zatłuc, ale znalazłam tylko pustą chatę. Musiała wiedzieć, co się ze mną stanie i zawczasu wzięła nogi za pas.

Moja rodzina zaczyna coś podejrzewać, chociaż starannie obcinam włosy, które rosną mi coraz szybciej…

Długo odsuwałam od siebie tę myśl, ale dłużej nie mogę. Być może to nie zioła doprowadziły mnie do tego stanu, tylko klątwa dziada proszalnego, którego onegdaj pogoniłam. Muszę to wyjaśnić. Chce wynająć człowieka, który znajdzie zielarkę.

Nie mogę myśleć. Trudno się pisze...

Samotność. Rodzina brak…

Jeść. Chcę jeść. Nie dobra łyżka. Puste łyżki.

Nikt. Jeść. Boli…

Lustro. Kłamstwo. Nie.