Jesteś nowy na Wiedźmińskiej Wiki i nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj na portal społeczności i dowiedz się jak stać się częścią naszej społeczności!

Podziemny świat

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Podziemny świat
Tw3 book green.png
Przedmiot można przeczytać
Opis
Rynsztunek/slot
Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Książka
Źródło
Zakupu
Cena bazowa
50 Novigradzkie korony
Kupno
115 Novigradzkie korony
Sprzedaż
12 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

Reading this book provides bestiary entries for Troll skalny i Troll lodowy i przepis for a Odwar z nekkera wojownika. It can be purchased from the following merchants:

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Nocowaliśmy w jaskini tak ogromnej, że światło pochodni nie obejmowało sklepienia. Przez większość nocy słychać było tylko szum wody płynącej gdzieś za ścianą. Jednak po pewnym czasie (trudno ocenić, jak wiele go upłynęło, bowiem zatraciliśmy rozeznanie, kiedy jest dzień, a kiedy noc) usłyszeliśmy najpierw jakby drapanie, a potem dźwięk przesuwanych głazów.

Szuranie przerodziło się w łoskot, ale wówczas już dawno byliśmy na nogach i pędziliśmy w kierunku tunelu, który doprowadził nas do jaskini. Słusznie, jak się okazało, bowiem w grocie odsłoniło się nowe przejście, z którego wylała się horda małych, pokracznych humanoidów. Nie przerywając biegu obejrzałem się przez ramię i w tłumie karłów dostrzegłem zwalistą sylwetkę czarnego trolla.

Tak rozpoczął się nasz wyścig o życie.