Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Join The Fan Lab, a private Fandom research community for users in the US and UK where you will be asked to share your opinions on all things gaming and entertainment! Click here to see if you qualify

Podstawy alchemii

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Podstawy alchemii
Books Generic other.png
Podstawy alchemii
Opis
Typ
Książka
Źródło
Lokacje
Kupno
70 oreny
Sprzedaż
14 oreny
ID
it_scroll_219

Dzieło opisuje podstawowe zasady tworzenia mikstur.

Zawartość[edytuj | edytuj kod]

Podstawy alchemii
Mistrz Jędrzej
Aby pojąć zasadę alchemii, musisz zrozumieć dwie wielkie prawdy. Pierwsza: „Co na górze, to na dole”. Druga: „Wszystko jest jednym”. Zgodnie z tymi zasadami substancje alchemiczne sa wszedzie - w polnych ziolach, w kiszkach ludzi i zwierzat, a nawet w kamieniach przydroznych. Albowiem alchemia jest zyciem, a zycie jest alchemia. Gdy zrozumiesz procesy alchemiczne, zrozumiesz równiez procesy zyciowe i swiat natury stanie sie dla ciebie otwarta ksiega.
Ale alchemia to równiez wiedza. Azaliz do eliksiru nada sie kwiat czy lisc? Gdzie skupia sie vermilion - w nerce czy w oku? Na te pytania odpowiadaja ksiazki. Czytaj wiec starych mistrzów i dziela nowe. Cwicz umiejetnosci zielarskie oraz umiejetnosci mieszania olejów i prochów. A nade wszystko eksperymentuj, albowiem najwieksze odkrycia alchemiczne powstaly wlasnie na drodze eksperymentu.

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Głosariusz: Substancje dodatkowe

Lokacje[edytuj | edytuj kod]