Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Pożółkły pamiętnik

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Pożółkły pamiętnik
Tw3 book brown4.png
Przedmiot można przeczytać
Opis
Rynsztunek/slot
Przedmioty fabularne / Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Pozostałe
Źródło
Abandoned hut by the well in Wieś Hov
Cena bazowa
24 Novigradzkie korony
Sprzedaż
3 – 7 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

27 III 1250

Stało się. Volker złożył skargę na dziedzica przed sądem w Wyzimie. Wyliczył wszystkie krzywdy, jakeśmy od niego zaznali. Jak pobił Johanna, bo ten w czas czapki przed nim nie zdjął, jak pijany pola stratował i odszkodowania wypłacić nie myślał, jak wpadł na wesele Pietera i prawa pierwszej nocy się domagał. I stało się to, o cośmy błagali w modłach Melitele – sędzia uznał nasze żale i wszelkie należności lenne wobec dziedzica zawiesił. Możemy założyć własną osadę. Żyć jak wolni ludzie!

12 IV 1250

Pierwszy dzień na swoim. Chacze to skromna osada, ale dla mnie lepsza ona niźli najwymyślniejsze pałace. Volker okadził dom dymem z leszczyny, żeby złe odegnać, zakopał pod bramą kunę, żeby złodziej przez próg nie przestąpił. A potem dał mi bransoletę – najpiękniejszą, jaką w życiu widziałam. Matka powiedziała, że to głupota tyle na świecidełka wydawać, jak na lemiesze i motyki nie mamy, że trzeba ją kupcowi zwrócić. Po moim trupie! Nigdy jej nie zdejmę. Zawsze będzie mi przypominać o Volkerze – o tym, jacy tego dnia byliśmy szczęśliwi.

23 IV 1250

Mówią, że dziedzic się do nas wybiera. Że paktować chce, nakłonić, żebyśmy do jego wsi wrócili. Ponoć po tym, jak obumarł go syn, uspokoił się, nie nerwuje już o byle co. No, to zobaczymy. W każdym razie ja się stąd ruszać nie zamierzam.