Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Draugir
Tw2 journal draugir
Szczegóły
Rodzaj
Duch
Występowanie
pól bitewnych
Odporności
Krwawienie
Podatności
Olej Przeciw Upiorom
Srebrne miecze
Taktyka
appearing suddenly and making use of heavy armor and shields
Składniki
Szpony draugira
Esencja śmierci
Ametystowy pył
Diamentowy pył
Kawałek pancerza draugira
Ruda czerwonego meteorytu
Ruda żółtego meteorytu
Ruda niebieskiego meteorytu
Dodatkowe
Trofeum z draugira

Dziennik[]

Draug jest wodzem, a jego upiornych żołnierzy nazywa się draugirami. Są oni powoływani do życia z woli drauga na pobojowiskach lub cmentarzyskach. Podobnie jak draug, powstają z przeklętych dusz uwięzionych w skorupie uczynionej z resztek zbroi i oręża, machin oraz poszarpanych przez padlinożerców ciał.
Draugiry są bezwzględnie posłuszne rozkazom drauga. Nie czują strachu ni bólu, nie można ich zmusić do odwrotu. Są żołnierzami idealnymi. Ich nadejście jest zawsze nagłe, więc w obecności wodza należy zachować czujność, bowiem jego podkomendni pojawiają się w chwili największego zagrożenia, żeby bronić drauga i przechylić szalę zwycięstwa na jego korzyść.
Upiory chroni ciężki pancerz oraz tarcza. Wiedźmin powinien wpierw zmusić je do odsłonięcia się, wytrącając tarczę i krusząc zbroję. Szansa na zranienie stworzenia nadarza się, gdy draugir szarżuje. Należy uniknąć ataku i zaatakować odsłonięte plecy. Związane walką potwory są powolne, trzeba więc osłabiać je metodycznie, silnymi ciosami miecza, a później dobić. Za życia draugiry były żołnierzami lub rycerzami, a po śmierci zachowały biegłość w walce, więc z wielką uwagą należy bronić się przed ich ciosami, a w szczególności przed zabójczą kontrą.
Draugiry są wrażliwe na olej przeciw upiorom, więc przed walką z nimi należy nałożyć to smarowidło na ostrze miecza. Nie warto za to sięgać po trucizny i środki potęgujące krwawienie, są one bowiem zupełnie nieskuteczne. Upiory można pokonać ogniem, ale najskuteczniejszy jest oczywiście srebrny miecz.