Jesteś nowy na Wiedźmińskiej Wiki i nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj na portal społeczności i dowiedz się jak stać się częścią naszej społeczności!

Hello there! We are conducting a survey to better understand the user experience in making a first edit. If you have ever made an edit on Gamepedia, please fill out the survey. Thank you!

Pierwsze lądowanie

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Pierwsze lądowanie - enigmatyczne zdarzenie wspominane w cyklu wiedźmińskim, od którego to datuje się de facto historię ludzi w świecie Sapkowskiego. Szczątkowe informacje, wspomnienia i dwuznaczne sugestie różnych postaci wskazują na to, iż przed Lądowaniem istoty ludzkie jako takie nie istniały na Kontynencie (w rzeczywistości, w której toczy się akcja cyklu), ale przybyły do jego brzegów na okrętach, przez ocean, po Koniunkcji Sfer, lub w jej trakcie. Nazwa "Pierwsze Lądowanie" wskazuje najprawdopodobniej na przybicie do brzegu pierwszego z całej floty statków. Według legendy owym pionierskim okrętem podróżował także Jan Bekker, pierwszy człowiek, który nauczył się posługiwać magią.