Jesteś nowy na Wiedźmińskiej Wiki i nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj na portal społeczności i dowiedz się jak stać się częścią naszej społeczności!

Peter Evertsen

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Peter Evertsen.jpg

Peter Evertsen - wielki komorzy Cesarstwa, w czasie wojny pierwszy komornik armii. Autor rozkazu "wojna wszystkiemu, co żyje", na mocy którego spustoszono Lyrię i Aedirn.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Evertaen Peter, *1234, zausznik cesarza Emhyra Deithwena i jeden z faktycznych twórców potęgi Cesar­stwa. Główny komornik armii w czasie Wojen Północ­nych (ob.), od roku 1290 wielki podskarbi koronny. W końcowym okresie panowania Emhyra podniesiony do godności koadiutora Cesarstwa. Za panowania ce­sarza Morvrana Voorhisa fałszywie oskarżony o nad­użycia, skazany, więziony, † 1301 w zamku Winneburg. Zrehabilitowany pośmiertnie przez cesarza Jana Calveita w roku 1328.
Effenberg i Talbot, Encyclopaedia Maxima Mundi, tom V


Czas pogardy, str. 195

Peter Evertsen patrzył i liczył. Kalkulował. Przeliczał. Peter Evertsen był wielkim komorzym Cesarstwa, w czasie wojny pierwszym komornikiem armii. Pełnił ten urząd od piętnastu lat. Liczby i kalkulacja, to było całe jego życie.


Czas pogardy, str. 212

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Inne[edytuj | edytuj kod]