Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Petardy w grze Wiedźmin

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Petardy

Petardy - Słoiki z specjalnie przygotowanym roztworem, posiadającym wyznaczone cechy. Używa się ich, uderzając o ziemię tak, by zadać przeciwnikowi obrażenia, wystraszyć, itp. Ich twórcami są zerrikańscy alchemicy, którzy rozprowadzili je po całym znanym świecie.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

Spośród wytworów alchemicznych wyróżniamy również:

Petardy[edytuj | edytuj kod]

Ikono Nazwa Składników Działanie
Czarcia Purchawa Czarcia Purchawa Substances Aether.png Substances Aether.png Substances Hydragenum.png Substances Rebis.png detonacja petardy wyzwala wokół postaci obłok trucizny działającej na pobliskich wrogów. Istoty odporne na truciznę mogą nie ulec zatruciu.
Smoczy Sen Smoczy Sen Substances Hydragenum.png Substances Hydragenum.png Substances Quebrith.png Substances Rebis.png Substances Vermilion.png detonacja uwalnia obłok łatwopalnego gazu. Podpalenie chmury wywołuje eksplozję, która rani wszystkich w zasięgu działania petardy.
Król i Królowa Król i Królowa Substances Aether.png Substances Rebis.png Substances Rebis.png po zdetonowaniu petarda wywołuje magiczny strach u przeciwników otaczających bohatera.
Samum Samum Substances Aether.png Substances Vermilion.png Substances Rebis.png Substances Rebis.png po detonacji „Samum” ogłusza istoty, które znalazły się w zasięgu działania petardy, o ile nie są odporne na ogłuszenie.
Słońce Zerrikanii Słońce Zerrikanii Substances Aether.png Substances Aether.png Substances Quebrith.png Substances Vermilion.png po detonacji petarda wyzwala błysk oślepiający pobliskich przeciwników.
niezidentyfikowany bomba Kartacz nieznanych detonacja petardy wywołuje wybuch raniący pobliskich przeciwników.
błąd błąd nieznanych ?