Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Parszywiec

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Parszywiec
Tw3 journal graveir.png
Szczegóły
Rodzaj
Trupojady
Odmiany
Zgnilec
Występowanie
Abandoned torture sites, forgotten graveyards and old battlefields
Podatności
Olej przeciw trupojadom
Taktyka
Razor-sharp boney spines which are propelled outward as they die
Składniki
Krew zgnilca
Zielony mutagen
Skóra nekrofaga
Wątroba potwora
Serce potwora
Jęzor potwora
Mózg potwora
Kość potwora
Ślina potwora
Kieł z potwora

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Bestiariusz[edytuj | edytuj kod]

Ja żem myślał, że to kupa zgniłego mięsa, a to zaczęło się ruszać!– Thibaut z Beauclair

Parszywce są większymi i silniejszymi kuzynami zgnilców. Ciała tych obrzydliwych, człekokształtnych stworzeń pokryte są jedynie zgniłymi strzępami skóry, pod którymi kryją się równie przegniłe mięśnie, oblekające silny i elastyczny kościec. Parszywce, które żywią się starymi, zgniłymi zwłokami, za ulubione miejsca żerowania obrały sobie dawne miejsca kaźni, zapomniane mogiły i stare pola bitew. Są bardzo agresywne i choć żywią się trupami, napotkawszy człowieka mogą go zaatakować, dlatego przebywając w pobliżu wyżej wymienionych miejsc należy zachować szczególną ostrożność.
Parszywce żerują zwykle pod ziemią, jednak kiedy wyczują zapach człowieka, w ciągu zaledwie kilku sekund wygrzebują się na powierzchnię i atakują potencjalną ofiarę.

Podczas walki z nimi nie wolno zapominać o specjalnych kostnych kolcach – ostrych jak brzytwy wypustkach kośćca. Gdy potwór jest bliski śmierci, jego ciało, ze względu na nagromadzone w nim gazy oraz enzymy, eksploduje wyrzucając odczepione kolce na duże odległości, czyniąc je ostatnią, śmiertelną bronią.

Aby ustrzec się przed obrażeniami od kolców, należy zastosować Znak Quen.