Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Pamiętnik kolekcjonera kości

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Pamiętnik kolekcjonera kości
Books Generic other.png
Pamiętnik kolekcjonera kości
Opis
Typ
Książka
Źródło
Lokacje
Kupno
50 oreny
Sprzedaż
10 oreny
ID
it_scroll_224

Pamiętnik spisany przez zapalonego gracza w kościanego pokera.

Zawartość[edytuj | edytuj kod]

Pamiętnik kolekcjonera kości
Anonim
"1340, lato. W pobliżu mojego majątku stracjonuje krasnoludzki regiment z Mahakamskiego Ochotniczego Hufu. Oficerowie całymi cniami grają w kościanego pokera. Ciekawa gra.
1340, jesień. Krasnoludy ruszyły na południe na wielka bitwe z Nilfgaardem. Poczciwy Molnar podarowal mi zestaw kosci. To chyba rekompensata za wszystkie moje przegrane.
1341, zima. Wyjazd do Wyzimy oplacil sie, w karczmie wygralem spora sumke. Szkoda, ze tutejsi nie chca juz ze mna grac. Musze czesciej przegrywac.
1341, wiosna. Kosci z nefrytu kosztowaly mnie majatek, ale kolekcja bylaby bez nich niekompletna. Od czasu do czasu udaje mi sie namówic kogos na partyjke, ale czuje, ze znów musze wybrac sie do miasta.
1341, jesień. Co za pech! Sprzedalem majatek ojca. Jak tylko zaczne wygrywac, odkupie wszystko.
1342, wiosna. Doszly mnie wiesci, ze w okolicy grasuje banda dezerterów. Nie sadze, by sie polakomili na biedna wioske i mój skromny dom. W koncu nie ma tu nic wartosciowego... Moze zechca zagrac w koscianego pokera?.

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Głosariusz: Kościany poker

Lokacje[edytuj | edytuj kod]