Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Oszluzgi wczoraj i dziś

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Oszluzgi wczoraj i dziś
Tw3 book brown.png
Przedmiot można przeczytać.
Opis
Rynsztunek/slot
Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Książka
Źródło
Łup / Zakupu
Cena bazowa
10 Novigradzkie korony
Kupno
24 Novigradzkie korony
Sprzedaż
2 – 3 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

Reading this book provides a bestiary entry on oszluzg. It can be purchased from Książęcy kamerarius

Copies of this book can be found for free in the following locations:

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Przez wiele dziesiątek lat mylnie sądzono, że oszluzg to najwyższe stadium rozwojowe wywerny. Pewien „uczony”, nie wiadomo jakim cudem ukończywszy uniwersytet, dowodził tego niezbicie w pracy „naukowej”, na którą nie wiadomo kto przyznał grant, a tytułu której litościwie nie będę przytaczać. Główną linią argumentacji tego dzieła było przeprowadzenie karkołomnej i całkowicie błędnej paraleli między cyklem rozwojowym oszluzga a motyla z gatunku bielinek kapustnik. „Oszluzg”, argumentował autor, „to nic innego jak w pełni dojrzała i wykształcona wywerna, która wytworzyła już gruczoły ogniowe.”
Otóż nic bardziej bzdurnego! Wiadomym niech będzie raz na zawsze, że Calvin Hobbes jest łachudra i niedouk, a oszluzg to nie to samo co wywerna.