Jesteś nowy na Wiedźmińskiej Wiki i nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj na portal społeczności i dowiedz się jak stać się częścią naszej społeczności!

Hello there! We are conducting a survey to better understand the user experience in making a first edit. If you have ever made an edit on Gamepedia, please fill out the survey. Thank you!

Ori Reuven

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Oribasius Giafranco Paolo Reuven lub po prostu Ori Reuven - Magister prawa, osobisty sekretarz szefa Wywiadu Redańskiego, Dijkstry, autor zaginionego dzieła "Ludzie z cienia, czyli historia tajnych służb królewskich". Po ucieczce Dijkstry przez 6 lat był więziony i nieustannie przesłuchiwany. Umarł w świątynnym przytułku jako starzec, rok po wyjściu z więzienia, wyniszczony przez astmę, anemię, szkorbut i jaskrę.

W grze Wiedźmin[edytuj | edytuj kod]

W grze Ori został błędnie wypuszczony przez twórców gry o rok za wcześnie (jeśli uwierzymy narratorowi) zaś gdy popatrzymy głębiej na sprawę Ori jest wypuszczony w sam raz. Ori jest pucybutem w Wyzimie. Możemy mu wręczyć jego książkę Ludzie z cienia - jeśli wygramy ją od Talara.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Jedną z tych osób był, jak zwykle, Ori Reuven, sędziwy i wiecznie zakatarzony sekretarz szefa redańskich szpiegów.


Krew elfów, str. 187

Ile ekspedycji załatwiła, zanim ci w Verden i Kerack połapali się? Trzy?
- Hem, hem... Cztery, jak mi się zdaje... - Oriemu Reuvenowi ciągle coś się zdawało, choć pamięć miał niezawodną.


Chrzest ognia, str. 22