Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Ori Reuven

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Oribasius Giafranco Paolo Reuven lub po prostu Ori Reuven - Magister prawa, osobisty sekretarz szefa Wywiadu Redańskiego, Dijkstry, autor zaginionego dzieła "Ludzie z cienia, czyli historia tajnych służb królewskich". Po ucieczce Dijkstry przez 6 lat był więziony i nieustannie przesłuchiwany. Umarł w świątynnym przytułku jako starzec, rok po wyjściu z więzienia, wyniszczony przez astmę, anemię, szkorbut i jaskrę.

W grze Wiedźmin[edytuj | edytuj kod]

W grze Ori został błędnie wypuszczony przez twórców gry o rok za wcześnie (jeśli uwierzymy narratorowi) zaś gdy popatrzymy głębiej na sprawę Ori jest wypuszczony w sam raz. Ori jest pucybutem w Wyzimie. Możemy mu wręczyć jego książkę Ludzie z cienia - jeśli wygramy ją od Talara.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Jedną z tych osób był, jak zwykle, Ori Reuven, sędziwy i wiecznie zakatarzony sekretarz szefa redańskich szpiegów.


Krew elfów, str. 187

Ile ekspedycji załatwiła, zanim ci w Verden i Kerack połapali się? Trzy?
- Hem, hem... Cztery, jak mi się zdaje... - Oriemu Reuvenowi ciągle coś się zdawało, choć pamięć miał niezawodną.


Chrzest ognia, str. 22