Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

As part of the Unified Community Platform project, your wiki will be migrated to the new platform in the next few weeks. Read more here.

Operator Artefaktu

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Operator Artefaktu to najsilniejszy boss w grze. Jest częścią tajnego zadania "Sprzed stuleci" rozpoczętego w drugim rozdziale, po odnalezieniu i zabraniu Notatek Malgeta z tajnej komnaty Domu na klifie.

Operator Artefaktu

Kontynuacja i finał zadania jest dostępny w Loc Muinne. Dajemy notatki Brasowi z Ban Ard do rozszyfrowania, a ten stwierdza: "czy wiemy co w ogóle trzymamy w rękach?". Po przekupieniu lub użyciu Znaku Axii, Bras opowiada, że przedmiot jest magicznym glejtem, na który zareaguje VraniVran Strażnik. Tłumaczy nam na Wspólny zdanie w języku Vranów i pokazuje jak go użyć w rozmowie ze strażnikiem. Strażnika imieniem Wisp spotykamy na początku kanałów. Musimy poprawnie złożyć hasło, bo w razie niepowodzenia zostaniemy podpaleni. Po podaniu hasła, Wisp teleportuje nas do skarbca bez wyjścia. Aby otworzyć jedyne drzwi musimy wygasić wszystkie paleniska. Każde palenisko "odpala" jedno inne, a gasi dwa. Po zgaszeniu wszystkich palenisk otworzą się drzwi. To czas na użycie Eliksirów. Najlepiej nadają się: Jaskółka, Gawron i ewentualnie Dekokt Raffarda Białego. Najlepszy srebrny miecz do "ewentualnej walki" to Deithwen. Po wejściu spotykamy Operatora. Mamy 3 możliwości:

  1. Powiedzieć, że chcemy tylko się wydostać, a Operator wyśle nas w pobliże miejsca w którym rozmawialiśmy z Wispem.
  2. Sprowokować go, twierdząc, że nie jesteśmy Wybrańcem lub próbując ukraść Artefakt.
    Walka jest niezwykle trudna. Vrana atakujemy mieczem stalowym aż nie zabezpieczy się barierą. Gdy to zrobi, przeteleportuje się i wezwie 2 Gargulce. Są ok. 10 razy silniejsze od zwykłych i zabijają 2-4 ciosami. Po eliminacji gargulców (najlepiej przy pomocy Znaku Heliotropu), znów możemy zaatakować Operatora. Powtórzy operację z barierą i "pupilkami" ok. 3 razy, zależnie od poziomu trudności. Po zabiciu znajdujemy przy nim Magiczną Osnowę, Vranie wzmocnienie pancerza, smocze łuski, "jakieś śmieci" i oczywiście potężny "Artefakt Operatora". Ostatecznie uciekamy przez portal.
  3. Prosimy o reset umiejętności i wychodzimy portalem.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Wiedźmin 2 Zabójcy Królów[edytuj | edytuj kod]