Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Olsen

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Substances Graveir bone.png Wymagana rozbudowa

To hasło jest dopiero w powijakach. Jeśli możesz, rozbuduj je.

Olsen - człowiek, Vengerberczyk, przywódca celników redańskich. Wysoki, barczysty, o długim, czarnym wąsie. Pomógł Geraltowi w starciu z żagnicą.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

- Zostaw ich, Boratek - rzekł przywódca grupy, wysoki i barczysty celnik z długim czarnym wąsem. - Wiedźmina nie poznajesz? Witaj, Geralt.
(...)
- I jak dzisiaj, Geralt? - spytał. - Potwór nie objawił się?
- Nie. A ty, Olsen, widziałeś coś może?
- Ja nie mam czasu się rozglądać. Ja pracuję.


Krew elfów, str. 170

- Siadaj, Olsen - Geralt zrobił mu miejsce na linach.
- Nerwową masz pracę, jak widzę.
- Ach, mam już tego wyżej uszu - westchnął celnik, po czym łyknął z bukłaka, wytarł wąsy. - Rzucam to w zarazę, wracam do Aedirn. Ja jestem prawy Vengerberczyk, pociągnąłem do Redanii za siostrą i szurzym, ale nynie wracam. Wiesz, Geralt, zamiaruję zaciągnąć się do wojska. Podobnież król Demawend ogłosił zaciąg do wojsk specjalnych. Pół roku szkolenia w obozie, a potem już leci żołd, trzy razy więcej, niźli tu dostaję, nawet jeśli wliczyć łapówki. Przesolone te miętusy.


Krew elfów, str. 171-172