Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Okruch lodu (odcinek)

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Poprzedni odcinek Poprzedni odcinekNastępny odcinek Następny odcinek

Okruch lodu - Piąty odcinek serialu Wiedźmin. Stworzony na podstawie na podstawie opowiadania Okruch lodu.

Streszczenie[edytuj | edytuj kod]

Geralt wraz z Yennefer zatrzymują się w mieście Aedd Gynvael. Wiedźmin najmuje się do zabicia zeugla, potwora grasującego na miejskim śmietnisku. Równocześnie Yennefer wiele czasu spędza w towarzystwie czarodzieja Istredda, prowadzącego tajemnicze eksperymenty. Wśród uliczek Aedd Gynvael Geralt natrafia na Jaskra, który informuje go o napiętej sytuacji w mieście. Ze słów poety wynika, że może tu wkrótce dojść do pogromu elfów. Na lokalnym dworze Geralt spotyka wiedźmina-renegata Dermota Marangę. Dochodzi między nimi do ostrej wymiany zdań, która zakończyłaby się walką na śmierć i życie, gdyby nie interwencja starosty miasta. Niebawem Geralt dowiaduje się, że Istredda i Yennefer od bardzo dawna łączyło uczucie, a teraz czarodziej zaproponował jej małżeństwo. Yennefer jest rozdarta - kocha i Geralta, i Istredda.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Niezgodności z książkami Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Odcinek na Youtube[edytuj | edytuj kod]

Poprzedni odcinek Poprzedni odcinekNastępny odcinek Następny odcinek