Jesteś nowy na Wiedźmińskiej Wiki i nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj na portal społeczności i dowiedz się jak stać się częścią naszej społeczności!

Hello there! We are conducting a survey to better understand the user experience in making a first edit. If you have ever made an edit on Gamepedia, please fill out the survey. Thank you!

Ogród Freyji

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Ogród Freyji – święty ogród na skelligijskiej wyspie Hindarsfjall. Mówi się, że założyła go bogini Freyja, a dąb, który jest sercem ogrodu, został zasiany przez nią.

Na początku świata bogini szła przez Skellige, sypiąc nasiona między nagie skały, ale wąż Uroboros rozerwał jej siewnicę. Wszystkie ziarna rozsypały się w ogrodzie, dlatego jest bujny podczas gdy reszta Skellige jest jałowa.

W rzeczywistości, rozwojowi ogrodu sprzyja panujący w nim mikroklimat.

Kapłanki hodowały w nim liczne rodzaje ziół. Rolę arcykapłanki sprawowała w nim Ulve. Kilkanaście lat przed wydarzeniami z Wiedźmina 3, Morkvarg zbezcześcił ogród. Arcykapłance wbił nóż między żebra. Nim się wykrwawiła, rzuciła klątwę na najeźdźcę zmieniając go w potwora. Kapłanki i pielgrzymi musieli opuścić ogród, w którym grasował przemieniony w bestię Morkvarg.

Ogród jest opuszczony i zarośnięty.