Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

O trollach i trollowaniu

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
O trollach i trollowaniu
Tw2 item book.png
Książka. Kompendium wiedzy o trollach.
Opis
Kategoria
Pospolity
Rodzaj
Książka
Źródło
Łup
Kupno
126157 oreny
Sprzedaż
7 oreny
Waga
waga 0

Reading this book provides the first glossary entry for Troll in Geralt's journal. It can sometimes be found by looting the homes in the village within the walls of Zamek La Valette, but this is a random occurrence.

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Wedle legendy trolle są stworami zrodzonymi z ziemi, a mówiąc wprost, ich ciało jest skałą. Nienawidzą słonecznego światła, które zabija je, zamieniając w nieruchomy kamień, więc egzystują tylko w nocy. Tyle legenda. A rzeczywistość? Cóż, jak zwykle prawda okazuje się prozaiczna. Trolle są stworzeniami żywymi jak ja i wy, od nocy wolą dzień, bo są tak niezgrabne, że po ciemku potykają się o kamienie i rozlewają wódkę. Ich skóra rzeczywiście jest twarda jak kamień, ale pod nią kryją się mięśnie i serce, które pompuje krew. A skoro krwawią, to można je zabić.