Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Notatki Hieronymusa

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Notatki Hieronymusa
Tw3 scroll4.png
Przedmiot można przeczytać.
Opis
Rynsztunek/slot
Przedmioty fabularne / Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Pozostałe
Źródło
Chest in the Bastion near Kaer Morhen
Cena bazowa
65 Novigradzkie korony
Sprzedaż
9 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

These notes describe where the second Oszlifowany kryształ can be found.

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Dzięki pancerzowi Elgara opracowałem nowe stopy metali i udało mi się zwiększyć przewodnictwo magii drugiego kryształu. To może być przełom w pracach nad teleportem, który przyda się zwiadowcom. Skalibrowałem teleport próbnie na jaskinię u stóp wieży. Muszę tylko naładować kryształ energią słoneczną, więc umieściłem go na zewnętrznej ścianie wieży, od strony rusztowania. Odliczam godziny potrzebne do całkowitego naładowania kryształu.
Skończyłem prace nad recepturą, dzięki której będziemy mogli powielać pancerz i w ten sposób uzbroimy całą Szkołę Wilka. Wiedźmin Varin, nasz nauczyciel fechtunku puszy się, że to on znalazł ekwipunek Elgara, ale to przecież ja, rozumując logicznie i tylko w niewielkim stopniu posiłkując się magią, odkryłem komnatę, w której musiał mieszkać Elgar. Komnata była zamaskowana prymitywną iluzją, naprawdę wystarczyło wytężyć wzrok, żeby ją przeniknąć. Znalazłem zapiski, z których wynika, że Elgar dysponował ulepszeniami rynsztunku, i że poukrywał je na całym świecie, do użytku innych wiedźminów ze Szkoły Wilka. Skończyłem sporządzanie mapy, na której zaznaczyłem wszystkie ulepszenia. Mapę i dalsze prace nad ulepszeniami przekazałem Chirdowi w Starej Strażnicy. Gdy skończy przygotowywać recepturę miecza srebrnego, ma wyruszyć, żeby zebrać wszystkie ulepszenia. Wiem, że receptura stalowego miecza jest już gotowa i Varin ma sporządzić kilka mieczy dla młodych wiedźminów. Być może nowe miecze choć trochę wyrównają szanse tych chłopców w regularnych masakrach, jakie Varin im urządza, nazywając to szkoleniem.

Bogowie, zauważyłem właśnie ogień na horyzoncie. To chyba płonie Stara Strażnica! Słyszę tumult wokół wieży. Ścieżka w dół jest odcięta! Co się dzieje?!