Jesteś nowy na Wiedźmińskiej Wiki i nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj na portal społeczności i dowiedz się jak stać się częścią naszej społeczności!

Hello there! We are conducting a survey to better understand the user experience in making a first edit. If you have ever made an edit on Gamepedia, please fill out the survey. Thank you!

Nohorn

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Nohorn - jeden z grupy najemniczej dowodzonej przez Renfri. Łysy, z blizną biegnącą przez policzek. Dawniej przyboczny

Kadr z serialu przedstawiający Nohorna.

Abergarda.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Czego? - wrzasnął ten, który dostrzegł go pierwszy, łysawy, z twarzą zniekształconą blizną biegnącą przez lewą brew, nasadę nosa i prawy policzek.


Ostatnie życzenie, str. 95

- Ten ze szramą na gębie to Nohorn, dawniej przyboczny Abergarda, z tak zwanej wolnej kompanii angreńskiej. Słyszałeś o wolnej kompanii? Jasne, kto nie słyszał. Ten byk, którego wołają Piętnastka, również. Nawet jeśli nie, to nie myślę, by jego przezwisko wzięło się od piętnastu dobrych uczynków, jakie w życiu zrobił. Ten czarniawy półelf to Civril, zbój i zawodowy morderca. Podobno miał coś wspólnego z masakrą w Tridam.


Ostatnie życzenie, str. 109

Dane z innych źródeł[edytuj | edytuj kod]

W serialu w postać Nohorna wcielił się Wiesław Chmieliński W serialu the witcher w postać Nohora wciela się Shane Attwooll.

Galeria[edytuj | edytuj kod]