Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Join The Fan Lab, a private Fandom research community for users in the US and UK where you will be asked to share your opinions on all things gaming and entertainment! Click here to see if you qualify

Nivellen

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
G SS Nivellen.jpg

Nivellen, był synem bogatego przywódcy bandytów. Po jego śmierci, jako młody, cherlawy i chorowity chłopak, przejął przywództwo nad bandytami. Przy pierwszej akcji, za namową podkomendnych, zgwałcił kapłankę Kultu Lwiogłowego Pająka,a ta w zemście zmieniła go w potwora. Od tamtego czasu Nivellen wyglądał jak potwór, ale nie stracił kontroli nad sobą. Ostatecznie zostaje wyleczony dzięki temu iż zabił bruxe, która próbowała przejąć nad nim władzę.

Kobiety Nivellena:[edytuj | edytuj kod]

Próby zrzucenia uroku zakończyły się fiaskiem, jednak Nivellen po pewnym czasie przyzwyczaił się do takiego stanu rzeczy i zaczął znajdować w nim zalety. Kolejną wybranką „potwora” była bruxa Vereena. Wampirzyca telepatycznie zsyłała na Nivellena koszmarne sny, które miały zmienić go w prawdziwie żądną krwi bestię. Plan się nie powiódł, dlatego Vereena postanowiła zabić kochanka. Przy dużej pomocy pół-żywego Nivellena, Geralt przybyły do zamku w 12 lat po wydarzeniach w Mircie, zabija Vereenę, która tuż przed śmiercią wyznaje miłość bestii, zrzucając tym samym urok gelibolskiej kapłanki. Nivellen, miast odrodzić się jako "grubasek o nalanej, smutnej i pryszczatej twarzy", powstał jako "młody, przystojny, potężnie zbudowany mężczyzna o bladej cerze".

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Stwór był człekokształtny, ubrany w podniszczone, ale dobrego gatunku odzienie, nie pozbawione gustownych, choć całkowicie niefunkcjonalnych ozdób. Człekokształtność sięgała jednak nie wyżej niż przybrudzona kryza kaftana - nad nią wznosił się bowiem olbrzymi, kosmaty jak u niedźwiedzia łeb z ogromnymi uszami, parą dzikich ślepi i przerażającą paszczą pełną krzywych kłów, w której, niby płomień, migotał czerwony ozór.


Ostatnie życzenie, str. 48

A trzeci, to ja. Widzisz?
Spod kurzu i pajęczyn, z portretu spoglądał wodnistym spojrzeniem nijaki grubasek o nalanej, smutnej i pryszczatej twarzy. Geralt, któremu nieobce były skłonności do schlebiania klientom, rozpowszechnione wśród portrecistów, ze smutkiem pokiwał głową.


Ostatnie życzenie, str. 53

Nivellen siedział nieruchomo, poruszając lekko olbrzymimi uszami. Załóżmy - powiedział wreszcie - że zdążysz wyciągnąć miecz, nim do ciebie doskoczę. Załóżmy, że zdążysz nawet mnie ciąć. Przy mojej wadze mnie to nie zatrzyma, zwalę cię z nóg samym impetem. A potem, to już zdecydują zęby. Jak myślisz, wiedźminie, kto z nas dwu ma większe szanse, jeśli dojdzie do przegryzania gardzieli?


Ostatnie życzenie, str. 54

Młody, przystojny, potężnie zbudowany mężczyzna o bladej cerze, leżący pod murem, uniósł głowę, rozejrzał się dookoła. Wzrok miał błędny.


Ostatnie życzenie, str. 72

Ciekawostki i inne informacje[edytuj | edytuj kod]

  • Ojciec i dziadek Nivellena byli w Nilfgaardzie, najprawdopodobniej na wojnie, lub wyprawie rabunkowej. Jego tata przywiózł z Assengardzu blaszaną wannę, a dziadek sadzonki niebieskich róż z Nazairu.
  • Nivellen posiadał kotkę Żarłoczkę, która przez długi czas była jego jedyną towarzyszką na zamku.

Dane z pozostałych źródeł[edytuj | edytuj kod]

  • W serialu the witcher w postać Nivellena wcieli się Kristofer Hivju.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Gwint[edytuj | edytuj kod]

Inne[edytuj | edytuj kod]