Nina Fioravanti

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
G SS Nina Fioravanti.jpg

Nina Fioravanti - czarodziejka, była mistrzynią we władaniu siłami Ziemi. Wielkim nakładem pracy, w ciągu roku obłożyła mury Garstangu silną aurą i blokadą antymagiczną. Autorka Teorii i praktyki teleportacji.

Historia

Wielkim nakładem pracy, w ciągu roku obłożyła mury Garstangusilną aurą i blokadą antymagiczną.

Nie lubiła czarodzieja Stammelforda, uznała go za durnia, zwłaszcza po wypowiedzi o niemożności zapanowania nad mocą przez dziewice.

Galeria

Gwint

Dane z książek Sapkowskiego

- A tu... Hmmm... Tak, to chyba malowała adeptka. I to bardzo młoda...
- Niewątpliwie. To zresztą alegoria. Nazwałbym ją alegorią triumfującej kobiecości. Powietrze, Woda, Ziemia i Ogień. I cztery słynne czarodziejki, mistrzynie we wła­daniu siłami tych żywiołów. Agnes z Glanville, Aurora Henson, Nina Fioravanti i Klara Larissa de Winter. Spójrz na następne, bardziej udane płótno. Tutaj też wi­dzisz Klarę Larissę dokonującą otwarcia akademii dla dziewcząt. W budynku, w którym właśnie się znajdujemy. A te portrety to wsławione absolwentki Aretuzy. Oto dłu­ga historia triumfującej kobiecości i postępującej feminizacji zawodu: Yanna z Murivel, Nora Wagner, jej siostra Augusta, Jadę Glevissig, Leticia Charbonneau, Ilona Laux-Antille, Carla Demetia Crest, Yiolenta Suarez, April Wenhaver... I jedyna żyjąca: Tissaia de Vries...


Czas pogardy, str. 134

To taka tradycja. W towarzystwie kilku delegatów udamy się tam, w górę, do Garstangu. Tam, w specjalnie przygotowanej sali, będziemy radzić. Reszta zaczeka w Aretuzie na nasz powrót i na nasze decyzje.
- Obrady w Garstangu, w wąskim gronie, to także tradycja?
- Jak najbardziej. Długa i podyktowana względami praktycznymi. Zdarzało się, że obrady czarodziejów były burzliwe i dochodziło do dość aktywnej wymiany poglądów. Podczas jednej z takich wymian piorun kulisty uszkodził koafiurę i suknię Niny Fioravanti. Nina, poświęciwszy na to rok pracy, obłożyła mury Garstangu nieprawdopodobnie silną aurą i blokadą antymagiczną. Od tamtej pory w Garstangu nie podziała żadne zaklęcie, a dyskusje przebiegają spokojniej.


Czas pogardy, str. 138

Ciekawostki i inne informacje

  • Obrady czarodziejów w Garstangu bywały burzliwe, o czym przekonała się Nina. Podczas intensywnej wymiany poglądów piorun kulisty uszkodził jej koafiurę i suknię.