Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Nilfgaard o Złotych Wieżach

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Ten artykuł dotyczy miasta. inne znaczenia tego słowa


Nilfgaard - zwany Miastem Złotych Wież, stolica Cesarstwa Nilfgaardu, od której zaczęto podboje obcych ziem aż do Jarugi. Miasto jest położone nad Albą. W Cesarstwie mianem Nilfgaardczyków określa się jedynie mieszkańców stolicy i okolicznych ziem.

Ważniejsze budynki i miejsca[edytuj | edytuj kod]

  • Dwór królewski

Ważniejsi mieszkańcy[edytuj | edytuj kod]

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Assire var Anahid wstała, podeszła do okna, wpatrzyła się w połyskujące w zachodzącym słońcu dachy baszt i pinakli Nilfgaardu, stolicy cesarstwa, zwanej Miastem Złotych Wież.


Chrzest ognia, str.

- Dla was - wzruszył ramionami Cahir - muszę być Nilfgaardczykiem, nic was, jak widzę, nie przekona. Gwoli ścisłości wiedzcie jednak, że takie miano w Cesarstwie przysługuje tylko rdzennym mieszkańcom stolicy i jej najbliższych okolic, położonych nad dolną Albą. Mój ród wywodzi się z Vicovaro, a zatem...


Chrzest ognia, str.

Widziadła i przebudzenia nie omijały i głów najjaśniejszych - w Nilfgaardzie o Złotych Wieżach przebudził się z krzykiem cesarz Emhyr var Emreis.


Wieża Jaskółki, str.