Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Nilfgaard o Złotych Wieżach

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Ten artykuł dotyczy miasta. inne znaczenia tego słowa


Nilfgaard - zwany Miastem Złotych Wież, stolica Cesarstwa Nilfgaardu, od której zaczęto podboje obcych ziem aż do Jarugi. Miasto jest położone nad Albą. W Cesarstwie mianem Nilfgaardczyków określa się jedynie mieszkańców stolicy i okolicznych ziem.

Ważniejsze budynki i miejsca[edytuj | edytuj kod]

  • Dwór królewski

Ważniejsi mieszkańcy[edytuj | edytuj kod]

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Assire var Anahid wstała, podeszła do okna, wpatrzyła się w połyskujące w zachodzącym słońcu dachy baszt i pinakli Nilfgaardu, stolicy cesarstwa, zwanej Miastem Złotych Wież.


Chrzest ognia, str.

- Dla was - wzruszył ramionami Cahir - muszę być Nilfgaardczykiem, nic was, jak widzę, nie przekona. Gwoli ścisłości wiedzcie jednak, że takie miano w Cesarstwie przysługuje tylko rdzennym mieszkańcom stolicy i jej najbliższych okolic, położonych nad dolną Albą. Mój ród wywodzi się z Vicovaro, a zatem...


Chrzest ognia, str.

Widziadła i przebudzenia nie omijały i głów najjaśniejszych - w Nilfgaardzie o Złotych Wieżach przebudził się z krzykiem cesarz Emhyr var Emreis.


Wieża Jaskółki, str.