Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Niedokończona książka

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Niedokończona książka
Tw3 book green.png
Przedmiot można przeczytać
Opis
Rynsztunek/slot
Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Pozostałe
Źródło
Łup
Cena bazowa
24 Novigradzkie korony
Sprzedaż
7 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

This book is found on the ground just below the Drzewo wisielców, southeast of the fast travel marker.

It is the opening of the chronicle an assistant professor in contemporary history at Akademia Oxenfurcka, Aldert Geert, was intended to write.

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Powszechnie wiadomo, iż historia magistra vitae est, albo we wspólnym, „historia jest nauczycielką życia”. Dotychczas jej studenci woleli pobierać nauki z daleka, w zaciszu uniwersyteckich bibliotek. Lekcje jej znali jedynie z relacji osób trzecich, wykrzywionych przez ich uprzedzenia czy też niedoskonałości pamięci. Ja, Aldert Geert, Magister Artibus Academiae Oxoniensis uważam, iż nadszedł czas, by z praktyką tą, równie wygodną co szkodliwą, zerwać i począć czerpać wiedzę u źródła, pisać o historii tam, gdzie ona się toczy, na froncie.

Wielu powie, iż jest to szaleństwo, które niechybnie zakończy się mą przedwczesną śmiercią. Tym odpowiadam dumnie, audentes fortuna iuvat!, albo we wspóln-