Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Nataniel Pastodi

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Nataniel Pastodi
Tw3 journal nathaniel.png
Module
|- Informacje
Rasa
Człowiek
Płeć
Mężczyzna
Kolor włosów
Brązowy
Kolor oczu
Niebieski
Tytuł(y)
Wielebny
Przynależność
Kościół Wiecznego Ognia
Profesja
Kapłan

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Wielebny Nataniel, zarządca novigradzkiej kostnicy i duchowny Wiecznego Ognia, miał podły charakter i bujną przeszłość. Nim przywdział szaty kapłańskie, przez wiele lat pełnił funkcję miejskiego kata.

Mogłoby się wydawać, że trudno o gorszego kandydata na duszpasterza niż były oprawca, ale, jak mawiano, w Novigradzie wszystko jest możliwe.
Powiedzieć, że podążający tropem seryjnego mordercy Geralt nakrył Nataniela na gorącym uczynku, byłoby kiepską grą słów. Jednak mimo że sytuacja, w której zastał go Geralt, była właściwie jednoznaczna, wiedźmin nie dał się zwieść pozorom i wykluczył duchownego jako seryjnego mordercę.
Mimo to Geralt uznał, że Nataniel zasługiwał na śmierć. Czasem byłem zdania, że wiedźmin zbyt pochopnie brał się do wymierzania sprawiedliwości – w tym wypadku jednak nie miałem żadnych wątpliwości.