Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Narok

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
herb Naroku

Narok - to niewielkie księstwo na północy leżące u stóp Smoczych Gór. Od wschodu graniczy z Velhadem, a od południa z centralnym Kovirem i Poviss. Od zachodu Narok ogranicza morze.Narok, podobnie jak Velhad i Talgar, wchodzi w skład Królestwa Koviru i Poviss. Władcami byli królowie kovirscy, choć Narok posiadał swojego księcia (księżną). Przez Narok przepływa rzeka Toina (mylnie umieszczona na mapie z gry The Wicher w Kaedwen) nad którą stoi Aedd Gynvael.

Według opisu Andrzeja Sapkowskiego, pochodzącego jednak spoza sagi, herb Naroku przedstawia "w polu srebrnym ostrza błękitne w górę"

Osoby pochodzące z Nanoku[edytuj | edytuj kod]

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]


Silvena, pani na Naroku, do której nigdy nie udało się nam nawet zbliżyć, bo przejęła wladze bardzo szybko. Teraz dzieją się w tym kraju okropne rzeczy.
Mniejsze zło, w zbiorze Ostatnie życzenie, str. 90

Heraldyka[edytuj | edytuj kod]