Jesteś nowy na Wiedźmińskiej Wiki i nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj na portal społeczności i dowiedz się jak stać się częścią naszej społeczności!

Hello there! We are conducting a survey to better understand the user experience in making a first edit. If you have ever made an edit on Gamepedia, please fill out the survey. Thank you!

Narok

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
herb Naroku

Narok - to niewielkie księstwo na północy leżące u stóp Smoczych Gór. Od wschodu graniczy z Velhadem, a od południa z centralnym Kovirem i Poviss. Od zachodu Narok ogranicza morze.Narok, podobnie jak Velhad i Talgar, wchodzi w skład Królestwa Koviru i Poviss. Władcami byli królowie kovirscy, choć Narok posiadał swojego księcia (księżną). Przez Narok przepływa rzeka Toina (mylnie umieszczona na mapie z gry The Wicher w Kaedwen) nad którą stoi Aedd Gynvael.

Według opisu Andrzeja Sapkowskiego, pochodzącego jednak spoza sagi, herb Naroku przedstawia "w polu srebrnym ostrza błękitne w górę"

Osoby pochodzące z Nanoku[edytuj | edytuj kod]

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Silvena, pani na Naroku, do której nigdy nie udało się nam nawet zbliżyć, bo przejęła wladze bardzo szybko. Teraz dzieją się w tym kraju okropne rzeczy.
Mniejsze zło, w zbiorze Ostatnie życzenie, str. 90