Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Join The Fan Lab, a private Fandom research community for users in the US and UK where you will be asked to share your opinions on all things gaming and entertainment! Click here to see if you qualify

Narok

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Narok
{{{artykuł-flaga}}} {{{artykuł-herb}}}
Język urzędowy
Język Wspólny
Ustrój
Monarchia
Typ państwa
Księstwo
Pozycja geograficzna

Narok - to niewielkie księstwo na północy leżące u stóp Smoczych Gór. Od wschodu graniczy z Velhadem, a od południa z centralnym Kovirem i Poviss. Od zachodu Narok ogranicza morze.Narok, podobnie jak Velhad i Talgar, wchodzi w skład Królestwa Koviru i Poviss. Władcami byli królowie kovirscy, choć Narok posiadał swojego księcia (księżną). Przez Narok przepływa rzeka Toina (mylnie umieszczona na mapie z gry The Wicher w Kaedwen) nad którą stoi Aedd Gynvael.

Według opisu Andrzeja Sapkowskiego, pochodzącego jednak spoza sagi, herb Naroku przedstawia "w polu srebrnym ostrza błękitne w górę"

Osoby pochodzące z Nanoku[edytuj | edytuj kod]

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]


Silvena, pani na Naroku, do której nigdy nie udało się nam nawet zbliżyć, bo przejęła wladze bardzo szybko. Teraz dzieją się w tym kraju okropne rzeczy.
Mniejsze zło, w zbiorze Ostatnie życzenie, str. 90

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Heraldyka[edytuj | edytuj kod]