Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Mroczna Dolina

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
W3 SS Mroczna dolina.png

Mroczna Dolina – tajemniczy świat, który Geralt odwiedza podczas podróży do Tir ná Lia w zadaniu "Przez czas i przestrzeń".

Opis[edytuj | edytuj kod]

Krajobraz w tym świecie jest tak dziwny, że nie sposób go porównać do żadnego miejsca na ziemi. Do nieba wznoszą się wysokie skały przypominające obeliski. Na nizinach rosną czerwone rośliny wydzielające trujące opary, które trzeba zręcznie omijać. Wiedźmin może tam usłyszeć dochodzące z daleka, gromkie wycie jakiegoś ogromnego stwora. Na ziemi leżą kości, czaszki innych stworzeń, które zamieszkiwały dolinę. W tym świecie znajduje się Miejsce Mocy, z którego Geralt może skorzystać. Prawdopodobnie bywały tu również elfy Aen Elle, bo Biały Wilk widzi ruiny elfickiej budowli. Portal otwarty w tym miejscu prowadzi do Podwodnego świata.

Galeria[edytuj | edytuj kod]