Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

As part of the Unified Community Platform project, your wiki will be migrated to the new platform in the next few weeks. Read more here.

Moril

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Tw2 journal Moril.png

Moril jest zaginioną elfką, ukochaną Seherima. Po raz pierwszy Geralt dowiaduje się o niej od Cedrika w trakcie jego rozmowy z Seherimem.

Ścieżka Vernona Roche'a[edytuj | edytuj kod]

W trakcie obławy na siedzibę Bernarda Loredo, Geralt wraz z Ves znajdują ledwo żywą Moril w sypialni Loredo. Roztrzęsiona ciężarna elfka jest w ciężkim stanie co utrudnia ucieczkę. W trakcie obławy Moril zaczyna rodzić co skutkuje w zmianie planów - Ves wraz z elfką są zmuszone wrócić do sypialni Loredo by tam odebrać poród, gdy Geralt w tym czasie ma dołączyć do Roche'a i jego kompani by pomóc mu spacyfikować sługusów Loredo.

Gdy walka dobiega końca uradowana Ves oświadcza, że poród się udał - Moril urodziła zdrowego chłopczyka. Niestety radość nie twa długo - pod nieobecność kobiety zdesperowana Moril podcina sobie żyły.

Temerscy żołnierze muszą szybko opuścić Flotsam. Lecz niestety nie mogą wziąć chłopczyka ze sobą. Geralt podejmuje decyzję by oddać dziecko ukochanemu Moril - Seherimowi.

Gdy Geralt odpływa wraz z Rochem, na brzegu żegna ich Seherim wraz z synkiem Moril.