Jesteś nowy na Wiedźmińskiej Wiki i nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj na portal społeczności i dowiedz się jak stać się częścią naszej społeczności!

Gamepedia was upgraded to MediaWiki version 1.31 on Wednesday November 14th. To learn more about the upgrade and its effects click here.

Moril

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Tw2 journal Moril.png

Moril jest zaginioną elfką, ukochaną Seherima. Po raz pierwszy Geralt dowiaduje się o niej od Cedrika w trakcie jego rozmowy z Seherimem.

Ścieżka Vernona Roche'a[edytuj | edytuj kod]

Uwaga! W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.

W trakcie obławy na siedzibę Bernarda Loredo, Geralt wraz z Ves znajdują ledwo żywą Moril w sypialni Loredo. Roztrzęsiona ciężarna elfka jest w ciężkim stanie co utrudnia ucieczkę. W trakcie obławy Moril zaczyna rodzić co skutkuje w zmianie planów - Ves wraz z elfką są zmuszone wrócić do sypialni Loredo by tam odebrać poród, gdy Geralt w tym czasie ma dołączyć do Roche'a i jego kompani by pomóc mu spacyfikować sługusów Loredo.

Gdy walka dobiega końca uradowana Ves oświadcza, że poród się udał - Moril urodziła zdrowego chłopczyka. Niestety radość nie twa długo - pod nieobecność kobiety zdesperowana Moril podcina sobie żyły.

Temerscy żołnierze muszą szybko opuścić Flotsam. Lecz niestety nie mogą wziąć chłopczyka ze sobą. Geralt podejmuje decyzję by oddać dziecko ukochanemu Moril - Seherimowi.

Gdy Geralt odpływa wraz z Rochem, na brzegu żegna ich Seherim wraz z synkiem Moril.

Tutaj koniec znacznych szczegółów fabuły.