Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

As part of the Unified Community Platform project, your wiki will be migrated to the new platform in the next few weeks. Read more here.

Milton de Peyrac-Peyran

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Milton de Peyrac-Peyran
Tw3 journal milton.png
Module
|- Informacje
Przydomek / pseudonim(y)
Bycza Głowa
Rasa
Człowiek
Płeć
Mężczyzna
Tytuł(y)
Baron (tytuł)
Narodowość
Toussaint
Profesja
Błędny Rycerz (profesja)
Pochodzenie
Beauclair

Milton de Peyrac-Peyran - baron z Toussaint. Jego herbem jest czarna głowa byka na srebrnym polu. Występuje epizodycznie w Wieży Jaskółki i Pani Jeziora. Jako jeden z kilku błędnych rycerzy, bierze udział w potyczce z ludźmi Słowika w Caed Myrkvid. Jest istotną postacią w dodatku Wiedźmin 3: Krew i Wino.

Wiedźmin 3: Krew i Wino[edytuj | edytuj kod]

Za młodu był błędnym rycerzem i tworzył drużynę rycerską wraz z hrabią Crespi, Ramonem du Lac i hrabią de la Croix. Wtedy otrzymał misję od książęcej pary, aby wywieźć Sylvię Annę, u której podejrzewano Przekleństwo Czarnego Słońca, poza granice księstwa. Zadanie wykonał i zabrał księżniczkę do Caed Dhu, gdzie zostawił ją na mrozie w podartej koronkowej sukni i bez żadnych pieniędzy licząc, że wkrótce umrze.

Na rozkaz księżnej Anny Henrietty przybywa wraz Palmerinem do Velen by odnaleźć Geralta i nakłonić go do podjęcia się zlecenia na Bestię z Beauclair. Po wróceniu do Toussaint wraz z Geraltem i Palmerinem pomaga młodemu rycerzowi Guilluame de Launfal w pokonaniu olbrzyma Goliata. Następnie Bycza Głowa udaje się z wiedźminem do karczmy "Kuroliszek", by zaczerpnąć informacji o ostatnich wydarzeniach z księstwa. Kompani wyruszają następnie w kierunku brzegu rzeki Sansretour aby zbadać miejsce wyłowienia nowej ofiary Bestii - hrabiego de la Croix.

Niedługo potem na zabawie w pałacu, w przebraniu zająca, zostaje zabity przez Dettlaffa, czyli Bestię z Beaculair. Mieszkańcy Toussaint jako powód jego śmierci uznają tchórzostwo barona.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Wiedźmin 3 Krew i Wino[edytuj | edytuj kod]

Gwint[edytuj | edytuj kod]

Inne[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki i inne Informacje[edytuj | edytuj kod]

  • Jego bratanek jest strażnikiem w więzieniu.
  • Jeżeli Geralt w trakcie poszukiwań Miltona w pałacowych ogrodach znajdzie klucz i bez informowania Anny Henrietty pójdzie do szklarni, może przez szybę obejrzeć scenę zabójstwa barona. Otworzenie wtedy drzwi kończy się dokładnie tak samo jak wtedy, gdy wiedźmin przychodzi w towarzystwie księżnej.
  • Po zamordowaniu Miltona, z podłogi w szklarni można podnieść maskę zająca, którą baron nosił w trakcie zabawy.
  • Głosu Miltonowi użyczył Janusz Wituch .