Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

As part of the Unified Community Platform project, your wiki will be migrated to the new platform in the next few weeks. Read more here.

Milan Raupenneck

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Milan Raupenneck z Tregotoru - marszałek z Redanii. Jest zagorzałym rasistą. To on stoi za rzeziami elfów w Loc Muinne i Est Haemlet. Autor słynnego motta.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Dobry elf, to martwy elf.
Marszałek Milan Raupenneck


Krew elfów, str. 108

- Tutaj - wiedźmin spojrzał na czarodzieja - aż prosi się o batalistykę. Wszakże kilka lat po uwieńczonej powodzeniem wyprawie Moncka wojska marszałka Raupennecka z Tretogoru dokonały rzezi Loc Muinne i Est Haemlet, zabijając wszystkie elfy, bez względu na wiek czy płeć. I rozpoczęła się wojna, zakończona masakrą pod Shaerrawedd.


Czas pogardy, str. 133


Komentarz[edytuj | edytuj kod]

Motto zostało wymyślone przez A. Sapkowskiego i wraz z fragmentem działa [h[Elfy i ludzie]] stanowi introdukcję do czwartego rozdziału tomu "Krew elfów" - pierwszej części pięciotomowej sagi o wiedźminie.