Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Mikula

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Mikula - kowal z osady Klucz. W przeszłości zasmakował wojennego życia (razem z wojewodą Grozimem walczył z vranami). Posłał po pomoc do druidów z kręgu mayeńskiego. Stanął na czele oddziału chłopów z Klucza, Porogu i Kaczana przeciwko kościejowym. W ostatecznej walce zabił Fregenala ucinając mu toporem głowę.

Mikula w komiksie

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Dobrze wam gadać, Mikula - powiedział. - Wam bijatyka nie nowina. Każdy wie, żeście nie całe życie w kuźni kuli. Ponoć dawniej łby tłukliście, nie żelazo.


Droga, z której się nie wraca, w zbiorze Coś się kończy, coś się zaczyna, str.

A i mnie, jako wiecie, wojaczka nie pierwszyzna. Z wojewodą Grozimem na Vranów chadzałem czasu wojny, zanim w Kluczu osiadłem.


Droga, z której się nie wraca, w zbiorze Coś się kończy, coś się zaczyna, str.

Fregenal wybuchnął obłąkańczym rechotem, dudniącym echem o ściany wąwozu. Śmiech zagłuszył kroki Mikuli, nadbiegającego chyłkiem, z toporem w garści. Fregenal spostrzegł się, gdy było już za późno. Topór ugodził go w krzyż, nieco powyżej bioder i wbił się aż po obuch. Czarownik z rykiem bólu runął na ziemię, wyrywając stylisko z rąk kowala. Mikula przydepnął go, wyrwał berdysz, zamachnął się powtórnie. Głowa Fregenala stoczyła się po pochyłości i znieruchomiała, oparta czołem o jedną z czaszek, leżących pod kołami rozbitego wozu.


Droga, z której się nie wraca, w zbiorze Coś się kończy, coś się zaczyna, str.

Dane z komiksów[edytuj | edytuj kod]

- Powiadam wam Radim, że nie będę się Kościejowym kłaniał, ani na nich robił. Pójdę do lasu i będę ich pojedynczo prał z takimi, co mają krew w żyłach, a nie podpiwek!


— [[Komiks "Droga bez powrotu" ]], str. 12