Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Mikul

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Mikul - Człowiek, jest strażnikiem bramy w południowej Wyzimie, na granicy z Podgrodziem. Wymyślony na potrzeby gry Wiedźmin. Nie jest on zbyt wykształcony. Można to poznać po sposobie jego wymowy np. na Ghule mówi martwiejce. Jest chętny do gry w kości. Aby z nim zagrać lub w ogóle rozmawiać, trzeba mieć na ręku Sygnet Wiecznego Ognia , lub po prostu dać mu łapówkę. Był seksistą. Zgwałcił Ilsę, którą ponoć kochał w wyniku czego ta otruła się przez co jej ciało sprowadziło ghule do krypty.W Wiedźminie 2 możemy go spotkać Kedweńskiego żołnierza o imieniu Mikul.

Zadania[edytuj | edytuj kod]

U Mikula stykamy się z takimi zadaniami jak: